x

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies). Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na ich użycie. Dowiedz się więcej.

logo angielski słówka
 
relax
odpoczywać, relaksować się
reunion
zjazd, spotkanie (po latach)
aboyer
szczekać (o psie)
el idioma
język
das Leben retten jmdm
uratować komuś życie
brusco
opryskliwy
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
reklama_slowka


DODAJ MATERIAŁ
Teraz i Ty możesz podzielić się z innymi swoją wiedzą z języka obcego!
REKLAMA
Ocena:    4.3 / 5
Liczba głosów:    4
 

Egzamin FCE - First Certificate in English

First Certificate in English (FCE) to jeden z najpopularniejszych egzaminów językowych na świecie. Sprawdza on znajomość języka angielskiego na poziomie średnio zaawansowanym (poziom B2 według standardów Rady Europy). Przygotowanie się do tego egzaminu wymaga szacunkowo 600-650 godzin nauki.

Egzamin składa się z pięciu części (tzw. Papers):

- Reading (Rozumienie tekstu czytanego) - 1 godz.
- Writing (Wypowiedź pisemna) - 1 godz. 20 min.
- Use of English (Stosowanie struktur leksykalno-gramatycznych) - 45 min.
- Listening (Słuchanie) - ok. 40 min.
- Speaking (Mówienie) - ok. 14 min.

W ciągu roku odbywa się kilka sesji egzaminacyjnych (oddziele terminy dla egzaminów w wersji papierowej i komputerowej). Więcej o aktualnych terminach znajdziecie na stronie British Council.

Kandydaci podchodzący do egzaminu FCE mogą otrzymać trzy oceny pozytywne (A, B, C) oraz dwie negatywne (D i E). Za każdą z pięciu części egzaminu można otrzymać maksymalnie 40 punktów. Zdający muszą zgromadzić co najmniej 120 punktów (60% całości), aby uzyskać ocenę C. Ocena z całego egzaminu jest łączna, nie ma ocen cząstkowych z poszczególnych części.

NOWOŚĆ

Od marca 2011 roku University of Cambridge ESOL Examinations wprowadziło rozszerzoną certyfikację dla swoich egzaminów. Kandydaci zdający egzaminy z języka angielskiego, którzy nie uzyskają pozytywnej oceny ze zdawanego egzaminu, lecz zdobędą ilość punktów świadczącą o znajomości języka na niższym poziomie według skali poziomów Rady Europy, otrzymają certyfikat potwierdzający ten fakt. W miejscu oceny pojawi się następująca informacja:

Council of Europe Level B1 - w przypadku egzaminu FCE.

Część ustna egzaminu jest oceniana w Polsce, przez doświadczonych i starannie przeszkolonych egzaminatorów. Wszystkie pozostałe części są odsyłane do Cambridge i tam sprawdzane.

Aktualna opłata egzaminacyjna wynosi 515 zł (wersja papierowa) lub 505 zł (wersja komputerowa)*.

Więcej informacji na temat egzaminu FCE można uzyskać w British Council, Al. Jerozolimskie 59, 00-697 Warszawa, tel. (22) 695 59 00, fax (22) 695 59 55 lub pod adresem e-mail: exams@britishcouncil.pl

*dane z października 2011


Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Zaproponuj zmianę
REKLAMA


do góry

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl