logo angielski słówka

LEWA REKLAMA SLOWKA.PL

REKLAMA
Ocena:    1 / 5
Liczba głosów:    1
 

9 najpopularniejszych autorytetów językowych w Polsce

9  najpopularniejszych autorytetów językowych w Polsce

Modę na naukę języków obcych kreują między innymi autorytety językowe, imponujące znajomością języka jak i korzyściami z tejże znajomości. Ucząc się języka obcego warto mieć za wzór pewien autorytet językowy. Jest on nie rzadko głównym motywatorem do dalszej nauki, podjęcia wysiłku. Czasem chodzi wyłącznie o fakt znajomości języka, imponujący sposób nauki języków, a czasem autorytetem staje się celebryta, znany i ceniony za określone zalety, talenty, który promuje naukę języka prowadząc kurs językowy czy firmując swoim nazwiskiem daną pomoc edukacyjną. W Polsce nie brakuje autorytetów językowych. Niemal każdy potrafi wymienić co najmniej kilka osób, które uważa za autorytet językowy czy to w odniesieniu do języka ojczystego, polskiego czy władania wieloma językami obcymi - podaje Marcin, platforma Preply,  Preply.com/pl/krakow/korepetycje-z-angielskiego

Obrazek

Poznaj najpopularniejszych autorytetów wg. Preply


1. Na lokalnym podwórku najpopularniejsi są prof. Miodek
2. i prof. Bralczyk. Cenieni za kunszt poprawnej polszczyzny, za niebanalne poczucie humoru oraz przyjazne, ciekawe wykłady na temat gramatyki i słownictwa języka polskiego. Dzięki wielu akcjom promocyjnym są oni znanymi postaciami.
Jednym z największych i najpopularniejszych autorytetów mentalnych w kwestii nauki języków obcych był polski papież Jan Paweł II władający nienaganna polszczyzną oraz wieloma językami, pokazujący wartość rozmowy w wielu różnych językach. Śmiało można mu przypisać tytuł pioniera i lidera nauki języków obcych wśród Polaków pokolenia powojennego. Był żywym przykładem osoby, która samodzielnie nauczyła się wielu języków, z własnej woli, mimo wielu obowiązków. Nie rzadko polski święty podkreślał jak ważna jest znajomość języka, jak język zmienia się relacje międzyludzkie, jak zbliża znajomość języków.
3. Wzorem do naśladowania był również Zygmunt Broniarek. Polski poliglota, dziennikarz i publicysta, którego nazwisko znane jest Polakom i budzi pozytywne konotacje. Zachęca on do nauki języków między innymi pozycją wydawniczą „Jak nauczyłem się ośmiu języków”. W swojej publikacji autor wskazuje na potrzeby komunikacji, jak i metodykę nauki języków, nabywania kompetencji. Zwraca uwagę na fakt, iż istotna jest płynna komunikacja, nie zaś dążenie do idealnej wymowy, akcentu i skupianie się na drobiazgach. To cenne wskazówki dla wszystkich, którzy mają opór przed podjęciem rozmowy w języku obcym bez osiągnięcia poziomu zaawansowanej znajomości.
4. W odróżnieniu od wyżej wymienionych osobistości, ludzi wielkiego formatu istotne znaczenie dla Polaków ma autorytet Steffena Moller'a, komika, satyryka i aktora pochodzenia niemieckiego. Moller zyskał swą popularność w Polsce dzięki występom w programie telewizyjnym promującym wstąpienie Polski do Unii Europejskiej. Mimo upływu już ponad dekady od pierwszych odcinków „Europa da się lubić” Steffen Moller wciąż jest znanym celebrytą i autorytetem językowym. Po epizodzie w serialu „M jak miłość” i kilku innych produkcjach filmowych Moller wydał kurs języka niemieckiego „Ucz się niemieckiego ze Steffenem Mollerem”. Seria ta zyskała wielu fanów a sam aktor zyskał autorytet nauczyciela języka. Z czasem prócz płyt CD, kursów na komputer i książek do nauki języka powstał kanał Youtube, w którym Steffen uczy języka, przedstawia jego zawiłości w sposób luźny, zabawny i przyjazny, całkiem inny niżeli podręczniki. Z programów online Mollera nauczyć się można języka potocznego, idiomów, powiedzeń itp. Forma podania wiedzy w sposób zabawny zachęca do nauki, zaś sama postać Mollera skupia wielu odbiorców, którzy kochają się śmiać i mają dystans do życia.
5. Jednym z autorytetów językowych w Polsce jest Beata Pawlikowska. Pisarka i felietonistka, znana również jako prezenterka Radia Zet podbiła serca wielu Polaków, skłoniła ich do nauki języków. Znana z podróży zagranicznych i wielu przygód w rozmaitych zakątkach świata poświęciła się zawodowo również promocji nauki języków. Hitem wydawniczym okazała się seria kursów językowych z Beatą Pawlikowską. Co ciekawe popularnością cieszą się zarówno książki do nauki angielskiego, niemieckiego jak i hiszpańskiego czy włoskiego firmowane nazwiskiem celebrytki pod tytułem Blondynka na językach.
6. W szczególności dla młodego pokolenia znaczenie ma autorytet Margaret, piosenkarki polskiego pochodzenia, zarazem anglistki z wykształcenia. Margaret znana jest z hitu Thank you very much, który wyróżnił się nie tylko na polskiej scenie muzycznej ale i światowej, będąc zauważonym w nominacjach do MTV Europe Awards 2013.
7. Niekwestionowanym autorytetem językowym jest Conrado Moreno. Włada on pięcioma językami, zaś w Polsce zasłynął wystąpieniem w programie telewizyjnym wraz ze Steffenem Mollerem – Europa da się lubić. Różnica między nimi polega na ilości języków jakich Conrado Moreno uczy poprzez wydane kursy językowe. Poza swoją działalnością edukacyjną Conrado dał się poznać jako konferansjer oraz prowadzący studio Lotto. Rozpoznawalna twarz Conrado kojarzy się ze słoneczną Hiszpanią i gorącym temperamentem jakiego Conrado nie brakuje, mimo iż jest w połowie Polakiem. Prócz bycia lektorem kursów Conrado Moreno publikuje szereg wywiadów i poradników, w których udziela licznych wskazówek jak się uczyć, by się nauczyć języka szybko, sprawnie i efektywnie.
8. Znaną postacią show biznesu i autorytetem językowym jest Grażyna Torbicka. Co prawda zna zaledwie angielski, włoski i francuski to zachwyca płynnością wypowiedzi, swobodą i spontaniczną komunikacją w tychże językach. Swój autorytet zawdzięcza włoskiemu, który opanowała jako dwudziestolatka. Znajomość włoskiego zaprowadziła ją do Wenecji gdzie poprowadziła prestiżową galę - Międzynarodowy Festiwal Filmowy. Dziennikarka, prezenterka telewizyjna i konferansjerka ceniona jest za swą kulturę osobistą i aparycję jak również za łatwość opanowywania języka obcego.

Autorytetami w Polsce wcale nie muszą być Polacy, a skoro tak to jednym z większych autorytetów językowych na świecie i w Polsce zarazem jest poliglota Alexander Arguelles, który robi wrażenie ilością języków w jakich mówi jak i oryginalnością. Włada od pięćdziesięcioma językami mimo braku szczególnych zdolności i talentów. Amerykanin prócz samej rekordowej liczby języków jakich się nauczył zachwyca sposobem ich nauki i faktem, iż dzieli się z innymi wiedzą jak zostać poliglotą, jak wykorzystywać sytuacje do nauki języków i co nauka języków mu daje, dała a co może dać każdemu z nas. Jego blog jest jedną z lektur, jaką chętnie wybierają uczniowie języków obcych oraz osoby zainteresowane jego osobą.

Arguelles robi wrażenie na większości z nas, jednak nie on jeden, bowiem równie znanym i cenionym poliglotą doskonale motywującym do nauki jest Braian Tracy. Amerykański pisarz, auto ponad pięćdziesięciu pozycji książkowych z wielu dziedzin, głównie handlu i marketingu, zarządzania, w tym rozwoju osobistego podkreśla wartość znajomości języka jako klucz do sukcesu życiowego, zachowania równowagi i szczęścia, nie tylko w sensie materialnym ale i duchowym. Zachęca on do nauki języków metodą Collina Rose'a, aczkolwiek dla większości jego czytelników nie metoda nauki jest kluczową kwestią i przesłaniem Braina ale nauka sama w sobie.

Powyższe zestawienie nie stanowi zamkniętej listy autorytetów, bowiem osób godnych podziwu i o imponujących zdolnościach komunikacyjnych jest bardzo wiele i dla każdego może być to ktoś inny, czy to znany czy też kompletnie nieznany jak ciocia, czy kuzyn wujka. Wszyscy jednak dodają nam sił do pokonywania trudności w nauce, co jest ich zasadniczą zaletą.


O Preply: e-platforma do nauki języków obcych. Na Preply możesz wyszukać po frazach jak np. “nauczyciel angielskiego Kraków” czy innych podobnych - tak jak w Google:)

Obrazek


Tagi:

Zaproponuj zmianę
REKLAMA
REKLAMA
Profesor Henry 6.0 Rozumienie ze słuchu i Konwersacje   Profesor Henry 6.0 Rozumienie ze słuchu i Konwersacje

Kompleksowa nauka współczesnego języka angielskiego w oparciu o filmy wideo, obszerne nagrania, ćwiczenia i dialogi.



do góry
Copyright 2024 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo