x

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies). Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na ich użycie. Dowiedz się więcej.

logo angielski słówka
 
painting
obraz (malowany)
concise
zwięzły
l' autruche
struś
el aeropuerto
port lotniczy, lotnisko
die Abgase, Abgase
spaliny
odiare qualcuno
nienawidzić kogoś
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
reklama_slowka


DODAJ MATERIAŁ
Teraz i Ty możesz podzielić się z innymi swoją wiedzą z języka obcego!
REKLAMA
Ocena:    4.5 / 5
Liczba głosów:    2
 

Czy filmy pomagają w nauce angielskiego?

Nie od dziś wiadomo, że nic tak nie pomaga w nauce angielskiego jak kontakt z żywym językiem. Co jednak zrobić, jeśli nie mamy możliwości wyjazdu do kraju anglojęzycznego i porozmawiania z native speakerami? Na szczęście żyjemy w epoce internetu, dzięki któremu mamy dostęp do całego świata, nie ruszając się sprzed ekranu komputera.Warto więc, by mieć kontakt z żywym angielskim, oglądać filmy, których pohaterowie posługują się tym językiem.

Jeśli jesteś początkujący, niestety programy telewizyjne czy filmy mogą okazać się zbyt trudne do zrozumienia. Z pomocą przychodzą tu kursy językowe. Zawierają one specjalnie stworzone na potrzeby uczniów filmy. Znając jedynie podstawowe słownictwo, możesz z ich pomocą ćwiczyć rozumienie ze słuchu. Poniżej przykład takiej filmu z kursu "Profesor Henry Kompletny kurs dla początkujących" w wersji online na platformie multikurs.pl:Gdy jesteś już na poziomie średnio zaawansowanym, możesz oglądać programy telewizyjne, np. wiadomości. Może w nich się jednak pojawić sporo słownictwa, które nie będzie ci znane. Dlatego warto przed obejrzeniem takich programów zapoznać się z filmami z kursów dla średnio zaawansowanych. Poniżej przykład takiego filmu z kursu "Profesor Henry Kompletny kurs dla średnio zaawansowanych" w wersji online na platformie multikurs.pl. Odtwarza on anglojęzyczny serwis informacyjny.

 

Dzięki kursom takim jak te na multikurs.pl i zawartych w nich filmach będziesz przygotowany, żeby skonfrontować się z żywym angielskim. A o to przecież chodzi w nauce, prawda?


Tagi: , , ,

Zaproponuj zmianę
REKLAMA


do góry

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl