x

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies). Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na ich użycie. Dowiedz się więcej.

logo angielski słówka
 
reklama_slowka


DODAJ MATERIAŁ
Teraz i Ty możesz podzielić się z innymi swoją wiedzą z języka obcego!
REKLAMA
Ocena:    5 / 5
Liczba głosów:    1
 

Egzamin gimnazjalny z języka angielskiego: typy zadań

Egzamin gimnazjalny z języka angielskiego jest egzaminem pisemnym. Zadania sprawdzają wiadomości i umiejętności dotyczące: rozumienia tekstu słuchanego, rozumienia tekstu czytanego i reagowania językowego. Za rozumienie tekstu słuchanego możesz uzyskać maksymalnie 10 punktów, tekstu czytanego 20 punktów, a za reagowanie językowe 20 punktów. Zadania na rozumienie tekstu słuchanego i część zadań z reagowania językowego opierają się na krótkich tekstach (np. komunikatach, instrukcjach, dialogach, tekstach narracyjnych). Każdy tekst wraz z instrukcjami usłyszysz dwukrotnie. Pozostałe zadania z reagowania językowego i rozumienie tekstu czytanego opierają się na ilustracjach, czy krótkich tekstach zamieszczonych w arkuszu egzaminacyjnym. Mogą one polegać na doborze odpowiedniej reakcji do sytuacji opisanej po polsku lub angielsku, na opisie ilustracji (np. w formie krótkich odpowiedzi na pytania, czy uzupełnianiu luk), lub dopasowaniu odpowiedniego słowa, czy zdania do tekstu.

Arkusz egzaminacyjny składa się z różnego rodzaju zadań: mogą to być zadania zamknięte i otwarte.


Wśród zadań zamkniętych mogą wystąpić:

- zadania na wielokrotny wybór (należy wybrać z podanych opcji kilka poprawnych odpowiedzi),
- zadania typu prawda/fałsz (należy zaznaczyć, czy dane zdania są zgodne, czy niezgodne z tekstem),
- zadania na dobieranie (należy połączyć, lub przyporządkować odpowiednie elementy, np. wyrazy, fragmenty tekstu, ilustracje).

W zadaniach zamkniętych za każdą dobrą odpowiedź dostajesz 1 punkt.


Wśród zadań otwartych mogą wystąpić:

- zadania z lukami (należy uzupełnić luki w zdaniach lub fragmentach tekstu odpowiednim słowem, wyrażeniem, czy liczbą),
- zadania krótkiej odpowiedzi (należy sformułować odpowiedź w formie jednego lub kilku wyrazów, albo jednego do trzech zdań).

W zadaniach otwartych, za wykonanie których przewidziano więcej niż jeden punkt otrzymasz ich maksymalną liczbę jeśli spełnisz następujące kryteria:

- Twoja odpowiedź będzie zgodna z poleceniem (ważne jest aby błędy językowe nie uniemożliwiały jej zrozumienia).
- Twoja odpowiedź będzie poprawna pod względem językowym. Jeśli mimo błędów odpowiedź jest komunikatywna (możliwa do zrozumienia) dostaniesz za nią cześć punktów.


Twoja znajomość gramatyki i słownictwa może być sprawdzana w kilku zadaniach - wśród zadań zamkniętych dotyczących gramatyki możesz spotkać wpisywanie czasowników w odpowiedniej formie, czy wybieranie poprawnych czasowników. Znajomość gramatyki oceniana jest także przy zadaniach otwartych np. przy opisie ilustracji w formie krótkich wypowiedzi.Tagi: , , , , , , , , , ,

Zaproponuj zmianę
REKLAMA
REKLAMA
Angielski fiszki Praktyczne zwroty konwersacyjne   Angielski fiszki Praktyczne zwroty konwersacyjne

Poznaj najważniejsze zwroty i zacznij swobodnie rozmawiać! Utrwalisz słówka i poznasz ich użycie w kontekście.do góry

Copyright 2016 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl