x

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies). Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na ich użycie. Dowiedz się więcej.

logo angielski słówka
 
of course
oczywiście
diabetic
chory na cukrzycę
l' annuaire
książka telefoniczna
tener mala suerte
mieć pecha
 im Voraus
z góry
fedele
wierny
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
reklama_slowka


DODAJ MATERIAŁ
Teraz i Ty możesz podzielić się z innymi swoją wiedzą z języka obcego!
REKLAMA
Ocena:    5 / 5
Liczba głosów:    1
 

Egzamin gimnazjalny z języka angielskiego: typy zadań

Egzamin gimnazjalny z języka angielskiego jest egzaminem pisemnym. Zadania sprawdzają wiadomości i umiejętności dotyczące: rozumienia tekstu słuchanego, rozumienia tekstu czytanego i reagowania językowego. Za rozumienie tekstu słuchanego możesz uzyskać maksymalnie 10 punktów, tekstu czytanego 20 punktów, a za reagowanie językowe 20 punktów. Zadania na rozumienie tekstu słuchanego i część zadań z reagowania językowego opierają się na krótkich tekstach (np. komunikatach, instrukcjach, dialogach, tekstach narracyjnych). Każdy tekst wraz z instrukcjami usłyszysz dwukrotnie. Pozostałe zadania z reagowania językowego i rozumienie tekstu czytanego opierają się na ilustracjach, czy krótkich tekstach zamieszczonych w arkuszu egzaminacyjnym. Mogą one polegać na doborze odpowiedniej reakcji do sytuacji opisanej po polsku lub angielsku, na opisie ilustracji (np. w formie krótkich odpowiedzi na pytania, czy uzupełnianiu luk), lub dopasowaniu odpowiedniego słowa, czy zdania do tekstu.

Arkusz egzaminacyjny składa się z różnego rodzaju zadań: mogą to być zadania zamknięte i otwarte.


Wśród zadań zamkniętych mogą wystąpić:

- zadania na wielokrotny wybór (należy wybrać z podanych opcji kilka poprawnych odpowiedzi),
- zadania typu prawda/fałsz (należy zaznaczyć, czy dane zdania są zgodne, czy niezgodne z tekstem),
- zadania na dobieranie (należy połączyć, lub przyporządkować odpowiednie elementy, np. wyrazy, fragmenty tekstu, ilustracje).

W zadaniach zamkniętych za każdą dobrą odpowiedź dostajesz 1 punkt.


Wśród zadań otwartych mogą wystąpić:

- zadania z lukami (należy uzupełnić luki w zdaniach lub fragmentach tekstu odpowiednim słowem, wyrażeniem, czy liczbą),
- zadania krótkiej odpowiedzi (należy sformułować odpowiedź w formie jednego lub kilku wyrazów, albo jednego do trzech zdań).

W zadaniach otwartych, za wykonanie których przewidziano więcej niż jeden punkt otrzymasz ich maksymalną liczbę jeśli spełnisz następujące kryteria:

- Twoja odpowiedź będzie zgodna z poleceniem (ważne jest aby błędy językowe nie uniemożliwiały jej zrozumienia).
- Twoja odpowiedź będzie poprawna pod względem językowym. Jeśli mimo błędów odpowiedź jest komunikatywna (możliwa do zrozumienia) dostaniesz za nią cześć punktów.


Twoja znajomość gramatyki i słownictwa może być sprawdzana w kilku zadaniach - wśród zadań zamkniętych dotyczących gramatyki możesz spotkać wpisywanie czasowników w odpowiedniej formie, czy wybieranie poprawnych czasowników. Znajomość gramatyki oceniana jest także przy zadaniach otwartych np. przy opisie ilustracji w formie krótkich wypowiedzi.Tagi: , , , , , , , , , ,

Zaproponuj zmianę
REKLAMA
REKLAMA
Angielski fiszki Praktyczne zwroty konwersacyjne   Angielski fiszki Praktyczne zwroty konwersacyjne

Poznaj najważniejsze zwroty i zacznij swobodnie rozmawiać! Utrwalisz słówka i poznasz ich użycie w kontekście.do góry

Copyright 2016 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl