x

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies). Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na ich użycie. Dowiedz się więcej.

logo angielski słówka
 
testimony
zeznanie
disguise
przebrać się
le gorille
goryl
al pie de
u podnóża, na dole
anrühren
dotykać, mieszać
vuoto
pusty
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
reklama_slowka


DODAJ MATERIAŁ
Teraz i Ty możesz podzielić się z innymi swoją wiedzą z języka obcego!
REKLAMA
Ocena:    5 / 5
Liczba głosów:    1
 

Tradycje bożonarodzeniowe w Wielkiej Brytanii - Język angielski - Kulturalnie

Pierwszego dnia Świąt (Christmas Day) dzieci szukają w swoich pończochach prezentów. Później rodziny często jedzą wspólny obiad, na który składa się pieczony indyk, gęś albo wołowina i Christmas pudding z suszonymi owocami w którym czasami dzieci mogą znaleźć ukryte monety albo drobne zabawki.

Na deser są mince pies (okrągłe babeczki z suszonymi owocami, bakaliami itp. Znanym świątecznym zwyczajem jest pulling of Christmas crackers. Cracker to mała zwinięta w rulonik i zawiązana na obu końcach tubka z papieru. W środku znajdują się małe zabawki, błyskotki, kapelusiki świąteczne albo zagadki. Crackers otwiera się w pierwszy dzień Świąt. Żeby dostać się do tego co jest w środku dwie osoby muszą ciągnąć za jego końce - przy otwarciu słyszy się charakterystyczny dźwięk i ze środka wypada zawartość.

Tradycją jest to, że pierwszego dnia świąt przemówienie wygłasza królowa. Tradycję tę rozpoczął król Jerzy V w 1932 roku.

Drugiego dnia Świąt (Boxing Day - nazwany tak od zwyczaju dawania
"świątecznych pudełek" tzw. Christmas Boxes służącym i dostawcom) Brytyjczycy obdarowują swoją służbę oraz biednych. Ci którzy służby nie mają spotykają się w gronie przyjaciół na świątecznych przyjęciach.


Tagi: , , , ,

Zaproponuj zmianę
REKLAMA
REKLAMA
Profesor Henry Intensywny kurs (4 x CD ROM + książka GRATIS)   Profesor Henry Intensywny kurs (4 x CD ROM + książka GRATIS)

Multimedialny kompleksowy kurs języka angielskiego - od postaw do poziomu średnio zaawansowanego (A1-B2)do góry

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl