x

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies). Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na ich użycie. Dowiedz się więcej.

logo angielski słówka
 
reklama_slowka


DODAJ MATERIAŁ
Teraz i Ty możesz podzielić się z innymi swoją wiedzą z języka obcego!
REKLAMA
Ocena:    5 / 5
Liczba głosów:    2
 

Tradycje bożonarodzeniowe w Wielkiej Brytanii - Język angielski - Kulturalnie

Pierwszego dnia Świąt (Christmas Day) dzieci szukają w swoich pończochach prezentów. Później rodziny często jedzą wspólny obiad, na który składa się pieczony indyk, gęś albo wołowina i Christmas pudding z suszonymi owocami w którym czasami dzieci mogą znaleźć ukryte monety albo drobne zabawki.

Na deser są mince pies (okrągłe babeczki z suszonymi owocami, bakaliami itp. Znanym świątecznym zwyczajem jest pulling of Christmas crackers. Cracker to mała zwinięta w rulonik i zawiązana na obu końcach tubka z papieru. W środku znajdują się małe zabawki, błyskotki, kapelusiki świąteczne albo zagadki. Crackers otwiera się w pierwszy dzień Świąt. Żeby dostać się do tego co jest w środku dwie osoby muszą ciągnąć za jego końce - przy otwarciu słyszy się charakterystyczny dźwięk i ze środka wypada zawartość.

Tradycją jest to, że pierwszego dnia świąt przemówienie wygłasza królowa. Tradycję tę rozpoczął król Jerzy V w 1932 roku.

Drugiego dnia Świąt (Boxing Day - nazwany tak od zwyczaju dawania
"świątecznych pudełek" tzw. Christmas Boxes służącym i dostawcom) Brytyjczycy obdarowują swoją służbę oraz biednych. Ci którzy służby nie mają spotykają się w gronie przyjaciół na świątecznych przyjęciach.


Tagi: , , , ,

Zaproponuj zmianę
REKLAMA


do góry

Copyright 2018 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl