x

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies). Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na ich użycie. Dowiedz się więcej.

logo angielski słówka
 
reklama_slowka


DODAJ MATERIAŁ
Teraz i Ty możesz podzielić się z innymi swoją wiedzą z języka obcego!
REKLAMA
Ocena:    5 / 5
Liczba głosów:    3
 

Kuchnia angielska - Język angielski - Kulturalnie

KUCHNIA ANGIELSKA


Z czym kojarzy się kuchnia angielska? Jednym przede wszystkim z rybą z frytkami, innym zapewne z angielskim śniadaniem. Będą i tacy, którzy najpierw pomyślą o five o’clock tea.

Jednak kuchnia angielska to nie tylko wspomniane wyżej potrawy. Przyjrzyjmy się jej bliżej.


Tradycyjne angielskie śniadanie, zwane Full English breakfast, składa się z podanych na ciepło jajek, plastrów bekonu (strips of bacon), parówek wieprzowych (sausages), pomidorów, grzybów oraz fasolki w sosie pomidorowym (baked beans).

Sunday roast to z kolei tradycyjne brytyjskie danie serwowane zazwyczaj w niedzielę (stąd nazwa). Składa się z pieczoneg mięsa (wołowina, kurczak, baranina, jagnięcina, wieprzownia) i zmieniaków wraz z dodatkami: warzywami, sosem i Yorkshire pudding, czyli pieczonego ciasta.

Fish and chips to nic innego jak porcja smażonej ryby (dorsza lub łupacza) w cieście lub panierce podawanej z frytkami. Będąc w Anglii po prostu nie można nie spróbować fish'n'chips. Anglicy lubią takie danie skropić octem słodowym i zazwyczaj biorą je na wynos.

A co powiecie na herbatę z mlekiem? W Polsce nazywamy ją "bawarką", lecz sugestia, jakoby pochodziła z Bawarii, jest błędna. Bawarka to herbata parzona po angielsku, najczęściej czarna - dolewa się ją do uprzednio podgrzanego mleka, podaje z cukrem. Pije się ją również w czasie five o'clock tea.


A Wy? Co byście wybrali dla siebie z kuchni angielskiej?


Tagi: , ,

Zaproponuj zmianę
REKLAMA
MATERIAŁ DODAŁ:
Admin avatar
 
Zobacz innych Użytkowników
REKLAMA
Angielski HORROR z ćwiczeniami The Rotten Town Nowy wydanie   Angielski HORROR z ćwiczeniami The Rotten Town Nowy wydanie

Angielski z horrorem - przerażająco wciągający!do góry

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl