x

Nasza strona wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies). Korzystanie ze strony oznacza wyrażenie zgody na ich użycie. Dowiedz się więcej.

logo angielski słówka
 
lower
obniżyć
platter
półmisek
voter
głosować
el tiempo
pogoda
nur einen Katzensprung entfernt sein
być oddalonym o kilka kroków, o włos
introverso
introwertyk
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
posłuchaj
reklama_slowka


DODAJ MATERIAŁ
Teraz i Ty możesz podzielić się z innymi swoją wiedzą z języka obcego!
REKLAMA
Ocena:    5 / 5
Liczba głosów:    3
 

Kuchnia angielska - Język angielski - Kulturalnie

KUCHNIA ANGIELSKA


Z czym kojarzy się kuchnia angielska? Jednym przede wszystkim z rybą z frytkami, innym zapewne z angielskim śniadaniem. Będą i tacy, którzy najpierw pomyślą o five o’clock tea.

Jednak kuchnia angielska to nie tylko wspomniane wyżej potrawy. Przyjrzyjmy się jej bliżej.


Tradycyjne angielskie śniadanie, zwane Full English breakfast, składa się z podanych na ciepło jajek, plastrów bekonu (strips of bacon), parówek wieprzowych (sausages), pomidorów, grzybów oraz fasolki w sosie pomidorowym (baked beans).

Sunday roast to z kolei tradycyjne brytyjskie danie serwowane zazwyczaj w niedzielę (stąd nazwa). Składa się z pieczoneg mięsa (wołowina, kurczak, baranina, jagnięcina, wieprzownia) i zmieniaków wraz z dodatkami: warzywami, sosem i Yorkshire pudding, czyli pieczonego ciasta.

Fish and chips to nic innego jak porcja smażonej ryby (dorsza lub łupacza) w cieście lub panierce podawanej z frytkami. Będąc w Anglii po prostu nie można nie spróbować fish'n'chips. Anglicy lubią takie danie skropić octem słodowym i zazwyczaj biorą je na wynos.

A co powiecie na herbatę z mlekiem? W Polsce nazywamy ją "bawarką", lecz sugestia, jakoby pochodziła z Bawarii, jest błędna. Bawarka to herbata parzona po angielsku, najczęściej czarna - dolewa się ją do uprzednio podgrzanego mleka, podaje z cukrem. Pije się ją również w czasie five o'clock tea.


A Wy? Co byście wybrali dla siebie z kuchni angielskiej?


Tagi: , ,

Zaproponuj zmianę
REKLAMA
MATERIAŁ DODAŁ:
Admin avatar
 
Zobacz innych Użytkowników


do góry

Copyright 2017 © slowka.pl Serwis należy do wydawnictwa Edgard jezykiobce.pl logo
Webdesign: TonikStudio.pl